Būsto erdvė

Žmogui gyvybiškai reikalinga privati erdvė, kurioje jis galėtų atsiriboti nuo viso pasaulio ir išorinių problemų. Žmogų supanti aplinka namuose yra tarsi jo vidinio pasaulio atspindys. Pagal galimybes — finansines ir visas kitas — ji turi tenkinti visus jo poreikius. Recepto, kaip teisingai sutvarkyti namų aplinką, nėra ir būti negali. Tai be galo individualus ir subtilus reikalas. Rezultatas gaunamas sujungus būsto savininko individualias savybes, poreikius, galimybes ir dizainerio profesinę patirtį bei kūrybos stilių.

Jei gyvenamasis būstas kurio nors iš svarbiausių reikalavimų nepatenkina, tai jis yra netinkamas. Norint tuo įsitikinti, tereikia pabandyti keletą kartų stebėti, kaip užimamos vietos jaukiame senamiesčio restoranėlyje. Pirmiausia jos pasirenkamos ramiausiuose ir tolimiausiuose kampuose, iš kurių gerai apžvelgiama restoranėlio erdvė, po to – pakraščiai, o kai neliks kito pasirinkimo, žmonės sės viduryje. Taigi išvada vienareikšmė – žmogus renkasi patį saugiausią kampą su geriausiai apžvelgiama erdve ir visa tai daro instinktyviai, norėdamas kuo geriau užsitikrinti savo saugumą. Dėl tos pačios priežasties statant baldus, reikėtų laikytis to paties saugios aplinkos principo: darbo vieta, fotelis ar kitas baldas, skirtas poilsiui, taip pat vonia, turi būti kuo toliau nuo durų, kad dirbančio ar besiilsinčio žmogaus veidas būtų atsuktas į duris, o durų zona — lengvai apžvelgiama. Jokiu būdu nereikėtų baldų statyti taip, kad būtų sėdima atsukus nugarą į duris ar gulint galva būtų durų pusėje. Tuomet žmogus jaus didelį diskomfortą.

Kad žmogus gerai jaustųsi erdvėje, būtinas tobulos erdvės proporcijos, tinkančios konkrečiam žmogui. Nustatyta, kad daugelis žmonių optimaliausiai priima kvadrato formą. Geram pojūčiui pasitarnauja tinkamas apšvietimas, natūralios medžiagos: medis, molis, natūralūs audiniai, gyvos gėlės — visa tai žmogų veikia teigiamai.

Projektų galerija

Kontaktai

8 682 21909

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Savanorių pr.51 

Mes Facebook'e