Apšvietimo planavimas

Nuo apšvietimo didžia dalimi priklauso ir tai, kaip mes suvokiame erdvę, ir tai, kaip mes funkcionuojame joje. Kadangi apšvietimas priklauso nuo elektros, planuoti jį reikia tuo metu, kai keičiama elektros instaliacija. Kiekvienam kambariui reikės trijų pagrindinių tipų apšvietimo:

  • Bendro arba foninio
  • Vietinio apšvietimo
  • Dekoratyvaus arba akcentuojamojo.

Kiekvieną šių funkcijų galima įgyvendinti skirtingais stilistiniais sprendimais. Paprastai foninį apšvietimą teikia palubėje pakabintas šviestuvas. Po visą kambarį išdėstyti šviestuvai skleis ne mažiau šviesos ir sukurs tarpusavyje besivaržančias šviesos ir šešėlių saleles. Atitinkamą šviesos ir šešėlių žaismą galima sukurti pasitelkus šoninius šviestuvus, prožektorius, į lubas ir grindis nukreiptus šviestuvus.

Vietinis apšvietimas skirtas konkretiems tikslams. Jis turi būti ryškus, koncentruotas ir kryptinis, tuomet jis leidžia patogiai ir saugiai skaityti, dirbti kompiuteriu arba ruošti maistą.

Dekoratyvus apšvietimas turi būti prislopintas ir skirtas architektūrai ar apdailai pabrėžti. Rėžiantis akį, per ryškus dekoratyvus apšvietimas, užuot subtiliai ką nors paryškinęs, gali sugriauti kambario harmoniją.

Įrengiant apšvietimą reiktų žinoti, kad:

  • Laiptai, holai ir koridoriai turi būti gerai apšviesti saugumo sumetimais. Venkite ryškių, kryptingų šviesos srautų, nes jie akina ir meta gilius šešėlius. Tinkamas sprendimas — apšviesti kiekvieną laiptą atskirai.
  • Vonios ir persirengimo kambario veidrodžiai turi būti gerai apšviesti iš visų pusių, kad būtų patogu.
  • Gilias indaujas ar podėlius galima apšviesti, kad gerai matytumėte kas juose padėta ir būtų lengva daiktus pasiekti.

Projektų galerija

Kontaktai

8 682 21909

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Savanorių pr.51 

Mes Facebook'e