Erdvė ir šviesa

Erdvė matuojama kvadratiniais metrais. Jei Jūs negalite įsigyti erdvesnių namų, kur būtų dar vienas miegamasis arba erdvesnė virtuvė, tuomet išeitis viena — reikia surasti būdą, kaip padidinti erdvės pojūtį. Esama daugybė mažų butukų ar sodybų, kurie atrodo nuostabiai erdvūs vien dėl to, kad jų erdvė yra gerai suplanuota ir deramai išnaudota, arba todėl, kad subtili ir apdairiai pasirinkta apdaila padeda išsklaidyti kambarių uždarumo, ankštumo įspūdį. Pasitaiko, kad didžiuliame name erdvės tikrai netrūksta, bet ją užgožia prastas išplanavimas bei komponavimas.

Vienas iš svarbių būsto elementų yra vientisumas. Keistai atrodo kambariai, kuriuose suplakti prieštaringi stiliai bei skoniai, tarpusavyje besivaržantys dėl dėmesio. Jungiančioms patalpoms — koridoriams ir laiptams — parinkę artimas savo prigimtimi spalvas bei faktūras, paviršiams bei baigiamajai apdailai panaudoję tomis pačiomis savybėmis pasižyminčias pagrindines medžiagas ir išvengę staigių estetinių šuolių iš vieno stiliaus į kitą, savo patalpoms suteiksime vientisumo įspūdį ir apibrėšime namų esmę.

Kitas labai svarbus dalykas yra proporcijų klausimas. Dažniausiai jeigu kambariai maži, išgriaunamos pertvarinės sienos ir atvertos naujos erdvės sujungiamos į vieną didelę. Daugeliu atveju reikalai iš karto pagerėja, ypač jeigu naujoji patalpa atlieka dvi viena kitą papildančias funkcijas, pavyzdžiui, joje gaminamas valgis ir valgoma. Tačiau šią atviros erdvės idėją ne visada pavyksta įgyvendinti tradiciškai išplanuotame būste. Proporcijos, kurios atrodė teisingos atskiruose kambariuose, gali pasirodyti keistos, kai išgriausite sienas. Durys, langai, židiniai ir kitos architektūrinės detalės staiga gali pasirodyti neatitinkančios bendro mastelio. Tuomet išeitis būtų palikti pertvaros užuominą, naujai sukurtoje erdvėje atskiriant skirtingos veiklos zonas; kita išeitis — padidinti baldus, bei interjero elementus, kad šie taptų vizualiai svaresni ir ryškesni.

Jei nusprendėte susitaikyti su ribota mažos patalpos erdve ir nutarėte jos nekeisti, galite pabrėžti teigiamas uždaros erdvės ypatybes — jaukumą, intymumą, patogumą, nes viskas čia pat po ranka, — ir nesikankinkite dėl trūkumų. Maža pustuštė erdvė visada primins savo ribotumą, tačiau elegantiškai įrengta ir protingai apstatyta, turės ir savo nuotaiką bei charakterį.

Ar atitinkama erdvė tikrai džiugins akį, labai priklauso nuo šviesos. Iš tiesų šios dvi savybės — erdvė ir šviesa — yra neatsiejami dalykai. Natūrali šviesa pabrėžia kambario erdvę, išryškina detales, akį traukia šiltos saulėtos dėmės, kampus nusėja vėsūs šešėliai, o išsklaidyta ir prislopinta šviesa išmargina erdvę margais raštais. Kita vertus, vienodas, ryškus dirbtinis apšvietimas bet kurioje patalpoje sukuria subtilią ligoninės koridoriaus atmosferą.

Natūrali šviesa nuolat kinta, skirtingu paros metu bei skirtingais metų laikais keičiasi jos tonas, ryškumas, spalva. Dirbtinė šviesa nepakeis natūralios, tačiau šiuolaikinės apšvietimo sistemos, šaltiniai bei įranga leidžia filtruoti, nukreipti ir keisti šviesą, kurti kontrastus bei įvairovę. Natūrali šviesa, vaizdai ir erdvės įvairovė — visa tai mums teikia teigiamų emocijų. Ir tai nėra vien pastangos priartėti prie gamtos, bet mėginimas sukurti natūralesnius namus, kurie derėtų prie prigimtinės žmogaus aplinkos, kurioje jis jaučiasi patogiai, yra sveikas ir laimingas.

Projektų galerija

Kontaktai

8 682 21909

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Savanorių pr.51 

Mes Facebook'e