Maža erdvė

Erdvė yra pati didžiausia mūsų laikų prabanga. Perpildytame mieste, dažnai spaudžiami dar ir pinigų stygiaus, neturime galimybių išsirinkti trokštamą erdvę. Tačiau mažumas nebūtinai turi reikšti prastą kokybę. Mažumas gali reikšti paprastumą, jaukumą ir teikti malonų jausmą, kad viskas yra po ranka.

 

Svajonių namai retai yra maži, tačiau tikrieji namai ir butai — gana dažnai. Nepriklausomai nuo to, ar gyvena mieste, ar kaime, žmonės dėl vienokių ar kitokių priežasčių atsiduria tokioje padėtyje, kad yra priversti apkarpyti savo svajones ir pasitenkinti kur kas mažesniais dalykais nei buvo ketinę. Tačiau mažam gyvenamajam plotui nebūtinai turi ko nors trūkti visais kitais atžvilgiais. Erdvę galima padidinti ją išmoningai suprojektavus ir pademonstruoti, kad mažumas ne visada yra trūkumas, kad mažas gali būti gražus.

Diskutuojant apie mažas erdves visada kyla klausimas, kaip apibrėžti mažumą. Vieno kambario butas paprastai jau savaime yra laikomas mažu. Dviejų kambarių butas ankštas keturių asmenų šeimai, tačiau labai erdvus vienam asmeniui. Iš pradžių namas gali pasirodyti tinkamas puikiausiai įsikurti, tačiau paskui paaiškėja, kad kai kurių patalpų išplanavimas neleidžia jų tinkamai panaudoti. Todėl labai svarbu jas išmoningai suprojektuoti ir išnaudoti, prisitaikant prie to, ko negalima pakeisti.

Dar vienas dalykas: net ir didžiausia patalpa nebūtinai erdvi bus ilgą laiką. Yra tokia nerašyta namų taisyklė: daiktai turi tendenciją kauptis ir užpildyti visą turimą erdvę, kad ir kokio dydžio ji būtų. Tuo požiūriu maža erdvė daugeliu atžvilgiu naudingesnė, nes fiziškai neleidžia daiktams kauptis be galo. Tačiau, kad ir kokį pasirinktumėte būsto dizainą ir apdailą, tai tebus tik pusė darbo, kurį reikia atlikti norint mažoje erdvėje sukurti erdvumo pojūtį. Kita pusė — ką jame išdėstyti. Tinkamai sutvarkyti namus yra kur kas daugiau negu apsirūpinti batų dėžėmis ir lentynomis. Tam reikia iš naujo peržiūrėti visus savo daiktus ir ypač tai, kaip jais naudojatės ir kur juos laikote. Daugeliui žmonių, tarp jų ir man, tai ganėtinai skaudi problema, ypač kai imi svarstyti, kam tau tų daiktų reikia, o ypač kodėl esi prie jų prisirišęs. Nors turėtume būti laimingi dėl to, kad mums apskritai kyla tokių problemų, kad galime mėgautis pertekliumi ir, kad atsikratyti daiktais mums kur kas kebliau negu jų įsigyti.

Mažų erdvių dizainas sudaro galimybę išsaugoti darną tenkinant skirtingus poreikius — ir uždarumo, ir būtiną savos erdvės poreikį. Be to, jis mums suteikia drąsos kruopščiai peržiūrėti visus savo turimus daiktus ir įsitikinti, kad tie, kuriuos esame priversti ar norime turėti, yra tikrai to verti, kad jais pasinaudosime ar kokiu nors kitu būdu praturtinsime savo gyvenimą ar jausmus. Visų svarbiausia, kad mažos erdvės pateikia ne galimybę išgyventi minimaliomis sąlygomis, o galimybę atskirti, kas mums iš tikrųjų svarbu ir kas tikrai yra vertinga.

Projektų galerija

Kontaktai

8 682 21909

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Savanorių pr.51 

Mes Facebook'e