Miegamojo dizainas

    Koks turi būti šiuolaikinis miegamasis, kuriame galėtume gerai jaustis?

   Beveik trečdalį savo gyvenimo praleidžiame miegodami, todėl svarbu, kad miegamajame praleidžiame žymiai daugiau laiko nei virtuvėje arba darbo kambaryje. Pagrindinė šio kambario funkcija - poilsis ir miegas. Čia palydima praėjusi ir pasitinkama nauja diena. Tai uždara, privati erdvė, į kurią nepatenka pašaliniai žmonės, svečiai. Žmogus kasdien grįžta namo pailsėti po dienos darbų, pamiršti rūpesčius, pasisemti energijos, todėl šios patalpos išplanavimui, sutvarkymui, baldų ir aksesuarų parinkimui - reikia skirti įpatingą dėmesį.

 

    Miegamojo erdvei geriausia parinkti vietą atokiau nuo pagrindinio įėjimo į namą ar butą, taip pat atokiau ir nuo triukšmingų bendro naudojimo patalpų. Reiktų įvertinti tai, kad langai būtų oreantuoti į rytų arba pietryčių pusę, per juos galėtų matytis neutralūs, ramūs vaizdai, bei sklistų natūrali šviesa. Esant galimybei - toliau nuo gatvės ir transporto, bei kito nepageidaujamo triukšmo. Žinoma, viską suderinti kartais būna sudėtinga, tačiau reikia stengtis priimti optimaliausią variantą.

    Miegamąjam kambariui skirtas plotas turėtų būti ne mažesnis kaip 3,5mx3,5m. Šiam kambariui geriausiai tinka kvadrato arba stačiakampio forma, venkite sudėtingų aštrių kampų. Įrengiant lubas reiktų vengti lubų plokštumų žemėjimo į abi puses (pasitaiko dvišlaičio stogo kraige), aštrių kampų, atsikišusių briaunų. Lubų kompozicija turėtų būti lengva ir harmoninga. Netinka jei miegamojo siena, į kurią remiasi miegančiojo galva, ribosis su vonios kambariu. Joje turėtų būti kuo mažiau inžinerinių tinklų.

    Vieta lovai geriausiai tinka ta, iš kur Jūs gulėdamas galėtumėte matyti kiekvieną įeinantį žmogų. Jei durys bus miegančiojo užnugaryje ar galvūgalyje, tai suteiks Jums nesaugumo jausmą. Jei to išvengti neįmanoma, galima panaudoti dekoratyvines lentynas kaip pertvarą. Taip pat ir tiesioginai saulės spinduliai neturėtų šviesti tiesiai į lovą. Dirbtinis apšvietimas taip pat turėtų būti ramus, neerzinantis. Vengti kryptingo stipraus šviesą skleidžiančio šaltinio. Labiausiai miegamąjame tinka toršerai ar šviestuvai su matinio stiklo arba audinio gaubtais, suteikiančiais bendram apšvietimui "minkštumo", jaukumo. Apsiribokite tik pačiais būtiniausiais šviesos šaltiniais. Tinkamiausias toršero aukštis yra pusė erdvės aukščio - 1,2m-1,5m, tuomet jie tolygiai subalansuoja šviesos sklidimą.

    Spalvos miegamąjame turėtų būti nelabai ryškios, labai svarbu jas suderinti taip, kad jos suteiktų ramybę, poilsį, neerzintų nei dienos šviesoje, nei esant dirbtiniam apšvietimui. Pasirenkat šviesių, pastelinių spalvų derinius - lengviau sukuriama tinkanti poilsiui aplinka. Audiniai derinami tarpusavyje, rekomenduojama naudoti minkštus, lengvai krentančius audinius.

    Pagrindinis baldas šioje erdvėje - lova, itin svarbu įsigyti ją patogią, pritaikyta Jūsų individualiam patogumo pojūčiui, todėl prieš įsigyjant nuspręskite kokio dydžio lova Jums reikalinga, kokia atkaltė bus ir papildomoi baldai šalia. Lovos dydžiai būna įvairūs: 1,2, 1,4, 1,6, 1,8, 2m pločio ir 2-2,2m ilgio. Jei mėgstate lovoje skaityti, arba pusiau gulomis žiūrėti televizorių, tuomet rinkitės pasvirusį galvūgalį, tikrai bus patogiau nei statmenas. Lova gali būti su pataynės dėže arba be jos. Su patalynės dėže lova patogu tuo, kad turėsite daug papildomo pasidėjimo, kas aktualu įsirenginėjant mažą butą, o jei dar patalynės dėžė iki pat grindų, tuomet nelieka tarpo kur galėtų kauptis dulkės. Lovoje vietoj patalynės dėžės gali būti grotelės, jei to reikalauja Jūsų išsirinktas čiužinys. Jei čiužiniui nebūtinos grotelės, geriau rinktis tvirtą lovos dugną, o ne groteles - lova tuomet bus daug tvirtesnė ir ilgaamžiškesnė. Taip pat vietoj patalynės dėžės gali būti ištraukiami stalčiai, tačiau tai ne itin praktiškas pasirinkimas, nes stalčių mechanizmai ir jiems reikalinga lovos konstrukcija užima pakankamai daug vietos, todėl stalčiuose lieka nedaug vietos. Tomet dar reikia nepamiršti palikti pakankamai vietos stalčiams netrugdomai išvažiuoti. Aplink lovą rekomenduojama palikti 80cm apėjimą, įvertinant durų, stalčių patogų atsidarymą, jei jie yra arti lovos.

 

 

 

Projektų galerija

Kontaktai

8 682 21909

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Savanorių pr.51 

Mes Facebook'e