Prieškambario dizainas

Prieškambaris (holas arba koridorius) - tai patalpa, į kurią patenkame vos peržengę namų slenkstį. Tai tarsi vizitinė mūsų būsto kortelė. Be abejonės, labai svarbu kaip sutvarkysime šią funkcinę erdvę. Šiai erdvei labai svarbu:

  • Erdvės forma;
  • Spalva arba jų deriniai, apdailos medžiagos;
  • Apšvietimas;
  • Baldai.

Apdailos medžiagas parinkti šioms patalpoms reikia labai atsakingai. Tai zona per kurią vaikščiojama, per ją nešame namų apyvokos daiktus, maisto produktus į virtuvę, čia ateiname iš lauko su nešvariais batais, ir drabužiai dažnai būna drėgni. Sienos šioje patalpoje turėtų būti nesunkiai valomos, atsparios lengviems mechaniniams pažeidimams. Patartina nenaudoti lygaus, vienos spalvos dažymo arba tapetų. Pažeidimai iš tikrųjų neišvengiami, o idealiai lygioje sienoje jie bus labai matomi.

Grindys šioje zonoje daugiausiai ir intensyviausiai eksploatuojamos. Tad jas pasirinkite itin atsakingai. Be estetinių dalykų, reikėtų visada atsižvelgti į pasirenkamos medžiagos atsparumą dilimui, mechaniniams pažeidimams ir slidumą. Nepakeičiama medžiaga prieškambario (holo ar koridoriaus) grindims yra didelio atsparumo, neslidžios ir puikiai atrodančios akmens masės plytelės. Be to, šioje zonoje reikėtų įsirengti grindų šildymą - tai ypač aktualu, kai rudenį ar žiemą į namus ateiname šlapia avalyne.

Apšvietimas. Ši patalpa pereinama, jokiais svarbiais darbais čia paprastai neužsiimama, todėl ir apšvietimui reikalavimui nėra aukšti. Svarbu, kad būtų pakankamai šviesu apsirengiant ir nusirengiant. Gali būti įrengtas dekoratyvus apšvietimas, tuomet vakaro metu svetainės erdvė bus vizualiai didesnė, matysis gražiai sutvarkytas holas ar koridorius. Jeigu tik įmanoma, reikia įleisti natūralios šviesos per langą, vitriną ar įstiklintas duris - tuomet šioje pereinamoje patalpoje bus jaukiau ir maloniau.

Baldai. Jeigu nėra atskiros zonos lauko drabužiams ir batams sudėti, tuomet išsiversti be spintų nepavyks. Jos dažnai būna masyvios, užgriozdina į namą patekti skirtas erdves ir sukuria slogų įspūdį. Slankiojančios durų sistemos, kurių plokštumos lakoniškos, užpildytos stiklu, medžiu, veidrodžiu ar šių medžiagų deriniais, dažnai padeda neutralizuoti ir sėkmingai paslėpti daugybę koridoriuje paliekamų drabužių ir buityje naudojamų daiktų.

Jei butas pakeičiamas gyvenamuoju namu, poreikis koridoriuje sudėti visa, kas kambariuose nebetelpa, tarsi ir išnyksta. Tačiau be baldų jame išsiversti neįmanoma. Dalis drabužių ir batų čia visada laikoma. Baldai skirti rūbams sukabinti ir batams pasidėti, būtini. Įrengus lentynas, kabyklas, stalčius smulkiems daiktams susidėti, vietą atsisėsti kai aunamės batus, batų džiovyklą ir kitas šiai zonai būtinas smulkmenas, galime visa tai atskirti stumdomomis durimis. Neatskiriamas šios patalpos elementas – veidrodis per visą žmogaus ūgį.

Kiek ir kokio dydžio baldų reikia prieškambaryje, reikėtų nuspręsti patiems, įvertinus šeimos narių skaičių ir jų asmeninius poreikius.

Patartina visada turėti atskirą spintos dalį tuo momentu nešiojamiems drabužiams sudėti. Jei šeimoje yra mažų vaikų, būtina įtaisyti kabliukus žemesniame aukštyje jų drabužėliams pakabinti. Batams skirtos spintos skyrius taip pat turi būti suskirstytas į kelias dalis: kambaryje naudojamam apavui, sezoninei lauko avalynei. Pagal galimybę ir šeimos narių avimų batų stilių reikėtų surasti vietos ir aukštiems moteriškiems batams. Nereikėtų pamiršti įrengti atskirų stalčiukų smulkiems daiktams sudėti: pirštinėms, šalikams, kepurėms, rankinėms.

Projektų galerija

Kontaktai

8 682 21909

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Savanorių pr.51 

Mes Facebook'e