Mažos virtuvės baldai

Dažnai senos statybos butuose virtuvei skirta patalpa būna maža, pasitaiko net iki 4-5 m2 dydžio. Ką tokiu atveju daryti? Kaip viską sutalpinti ir vistiek turėti funkcionalią virtuvę? Pirmiausia patartume įvertinti ko tikrai Jums reikia (neapsikrauti nereikalingais daiktais). Taip pat svarbu kiek asmenų naudosis šia virtuve. Jei tik vienas asmuo, tai kompaktiškai įrengus virtuvės baldus - bus daugiau nei pakankamai vietos. Tačiau jei virtuve naudosis keturių asmenų šeima - virtuvės baldus reikia įpatingai atidžiai ir apgalvotai suprojektuoti, kad kiekvienas centimetras būtų ergonomiškai išnaudotas.

Jei virtuvės patalpa maža, įvertinkite kokios buitinės technikos Jums reikės ir kokio dydžio. Jei virtuve naudosis vienas ar du asmenys - šaldytuvą galima įsigyti mažesnį, montuojamą po stalviršiu, sutaupysite erdvės virš stalviršio. Taip pat įvertinkite ar naudositės orkaite ir kaip dažnai. Galbūt jei nedažnai gaminate orkaitėje, bet visvien ją norite turėti, rinkitės mažesnio dydžio: ne 600mm pločio, o 450mm pločio. Tiesa, 450mm pločio orkaičių pasirinkimas ne toks jau ir didelis, bet sutaupote taip reikalingus 150mm kitoms reikmėms.

Indaplovė - ar naudositės, reikalinga? Jei taip, rinkitės 450mm pločio indaplovę, jos kompaktiškesnės, o funkcijos tokios pat kaip ir 600mm pločio.

Gartraukį rekomenduotumėm pasirinkti integruojamą, turėsite papildomos vietos pasidėjimui gartraukio spintelėje. Plautuvę rinkitės kompaktiškesnę, kad užimtų vietos tik tiek, kiek būtina ir patogu naudotis, kad ir plautuvės spintelė užimtų kuo mažiau vietos.

Na o dabar apie virtuvės baldų išdėstymą. Mažoje virtuvėje svarbu nepamiršti palikti laisvo darbastalio (stalviršio), maisto gaminimui. Geriausia vieta tarp plautuvės ir viryklės, kur galėsite nuplautus maisto produktus paruošti ir po to virti/kepti. Pastatomas spinteles rinkitės su stalčiais - daugiau sutalpinsite daiktų nei į spintelę su lentyna. Pakabinamas spinteles rinkitės aukštesnes, sudėsite daugiau daiktų. Aukščiau galėsite dėti tai ką rečiau naudojate. Esant mažai vietos, galima naudotis "mobilia" spintele ant ratų, kurią galėsite pastumti ten kur Jums reikia tuo metu ir turėsite papildomo darbastalio. Pavyzdžiui kai plausite daržoves, galėsite prisistumti "mobilią" spintelę ir ant jos susidėti nuplautas daržoves ir nustumti ją tolyn, kol gaminsite kitą maistą neužims vietos ant pagrindinio darbastalio tarp plautuvės ir kaitlentės.

 Mažos virtuvės baldų pavyzdys

 

Projektų galerija

Kontaktai

8 682 21909

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Savanorių pr.51 

Mes Facebook'e