Balta ir tamsios spalvos

 Bet kuri labai tamsi spalva baltame interjere atrodo įspūdingai. Ypač didelį įspūdį sudaro dideli jos plotai: sienos, lubos ar grindys. Šis dramatiškas efektas dizainerių ir architektų dažnai naudojamas kuriant didelius šiuolaikinius interjerus ir yra skirtas erdvei suvaldyti. Tamsios lubos atrodys žemesnės, o tamsios grindys sumažins patalpą. Sodrių spalvų sienos sudarys panašų įspūdį, tamsiai dažyta siena atrodys arčiau, o visa patalpa mažesnė. Prieš naudodami tokias spalvas mažame kambaryje, gerai pagalvokite, nes tamsi erdvė gali sukelti klaustrofobiją.

Dažnai naudojant drąsias spalvas, rekomenduojama siaura spalvų paletė ir paprastas, nepertraukiamas interjero stilius. Yra įvairių tamsaus elemento įdiegimo baltame interjere būdų. Tai dažai, tamsi mediena ir audiniai. Tinkami tamsių dažų atspalviai apima tamsiai rudus, tamsiai pilkus, tamsiai mėlynus ir įvairius juodus tonus nuo plieninės mėlynai juodos iki dramatiškos juodai violetinės spalvos.

 Balta-juoda tema puikiai tinka paprastam, šiuolaikiniam interjerui. Tamsiomis spalvomis geriau dekoruoti didesnius plotus, nes maži nebus tokie įspūdingi. Tamsi siena - puikus fonas gražiems bet kokio stiliaus baldams, o baltame kambaryje nuostabiai atrodys atskiri tamsių spalvų tonai. Tamsios užuolaidos arba žaliuzės baltų sienų fone nublanks, todėl neturėtų būti naudojamos kaip vienintelis tamsus elementas. Jos gražiau atrodys, jei juodos bus kambario grindys ir kai kurie baldai. 

Naudojant tamsias spalvas, labai svarbu išgauti tinkamą interjero šviesos ir tamsos pusiausvyrą. Tamsios spalvos yra sunkios, todėl palikus jas apačioje, o šviesioms užleidus viršų, erdvė atrodys daug šviesesnė. Juodos grindys baltame kambaryje gali atrodyti kiek keistai, tad paverskite jas interjero schemos dalimi, pridėkite tamsių elementų, baldų ar buitinės technikos virtuvėje. Tamsi apatinė virtuvės baldų dalis bus nuostabi, tačiau tamsių spalvų pakabinamos virtuvinės spintelės gali atrodyti grėsmingai, todėl rinkitės jas tik ant vienos sienos, arba jei virtuvės lubos aukštos, tarp jų ir spintelių palikite tarpą. Pusiausvyrą išlaikyti padės baltos grindys.

Mūsų susižavėjimas erdvumu ir lengvumu dažnai priverčia atsisakyti tamsių medžiagų, nes jos atrodo per sunkios. Tai nėra teisingas požiūris. Tamsi mediena ir akmuo turi ne tik gerų savybių, bet ir gražiai atrodo.

 Mediena

Tamsi mediena ne tik atrodo prabangiai, bet ir sukelia jaukumo pojūtį, todėl labai tinka paprastiems šiuolaikiniams interjerams. Kietmedžio ir faneruotės produktų pasirinkimas didžiulis, o spalvų gama prasideda beveik juodu ir baigiasi sodriu riešuto rudumo atspalviu. Dėl skaidulinės medienos struktūros paviršius yra originalus, todėl net labai tamsus medis neatrodo per sunkus. Ir klasikiniuose, ir šiuolaikiniuose moderniuose namuose tamsios medienos grindys ir baldai sukuria tam tikrą nuotaiką ir šilumą, bei sušvelnina griežtą baltos spalvos poveikį. Tamsios grindys gali optiškai sumažinti erdvę, tačiau ir šiuolaikiški, ir antikvariniai baldai baltame fone atrodys nuostabiai.

Dažai

Jei nesiruošiame dažyti pagrindinių durų arba kiemo vartų, tai retai pažvelgiame į tamsesnes spalvas, nes bijome, kad namų interjere tokie atspalviai atrodys slegiančiai. Nors tamsias dažų spalvas reikia naudoti atsargiai, nes jos sugeria šviesą, pažemina lubas ir sienas, vis dėlto reikia prisiminti, kad jos labai pakeičia nuobodų baltą interjerą. Tamsių spalvų dažai labiau tinka gausiai apšvietimo turinčiai erdvei. 

Tapetai

Iššaukiančios spalvos sienų tapetais galima sukurti stiprų įspūdį. Tamsiai nudažyta siena atrodys masyviai, o raštuoti tapetai suteiks lengvumo. Tamsiais tapetais išklijuotas kambarys gali tapti niūrus, tačiau viena tokiais tapetais dekoruota balto kambario siena atrodys nuostabiai. Dabar, kai sienų tapetai vėl madingi, iš gausybės jų rūšių galite išsirinkti labiausiai patinkančius.

Audiniai

Tamsūs baldų apmušalai (gobelenai), kilimai, kilimėliai, užuolaidos ar romanetės suteikia baltam interjerui svarbos. Maži tamsūs objektai gražiau atrodo suburti grupėmis, kad sudarytų vientisą spalvos plotą, o ne išdėlioti atskirai. Lygūs audiniai atrodo gražiai, tačiau tamsūs raštai traukia dėmesį ir pagyvina aplinką.

Projektų galerija

Kontaktai

8 682 21909

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Savanorių pr.51 

Mes Facebook'e