Spalvos

Kuriant interjerą išvengti spalvų pasirinkimo momento praktiškai neįmanoma. Reikėtų žinoti, kad spalvos suvokimą nulemia du esminiai faktoriai:

  • Bendrosios spalvų savybės;
  • Individualus žmogaus į spalvą požiūris, kuris priklauso nuo asmeninės patirties, nuo įvairių išgyvenimų. Ypač paveikia neigiamos emocijos: tam tikra spalva ilgai gali būti nepriimtina ir nemaloni. Jei kokia nors konkreti spalva asocijuojasi su teigiamais gyvenimo momentais, gražiais ir maloniais prisiminimais, tuomet norisi tos spalvos daug daugiau nei bet kurios kitos. Vadinasi,  atsisakyti  asmeninės patirties kuriant spalvinę aplinką konkrečiam asmeniui tikrai neverta.

Spalvas galima suskirstyti ir apibūdinti pagal bendrą poveikį žmogui. Toks suskirstymas yra sąlyginis. Tačiau bendrais atvejais juo vadovautis galima, ypač kuomet erdvė, kuriai renkama spalva ar jų derinys, skirta ne vienam konkrečiam asmeniui.

Skaityti toliau

Balta spalva

Jei nežinote, kaip pakeisti savo namus, o senasis dekoras Jums įgriso iki gyvo kaulo, baltų spalvų sluoksnis tikrai atgaivins seną spalvų paletę. Nors balta spalva neabejotonai pagyvina tamsų, niūrų ir varginantį interjerą, bet jį rinktis turėtumėte tvirtai apsisprendę, nes baltą interjerą turėtumėte apgalvoti taip pat kruopščiai, kaip ir spalvingą.

Baltos spalvos potėpis tamsią ir niūrią erdvę paverčia malonesne, tačiau ši spalva taip pat gali sukurti šaltą, bedvasę ir nepatrauklią aplinką. Balto interjero sėkmė priklauso nuo teisingo spalvos pasirinkimo. Šiais laikais yra didelis baltos spalvos atspalvių pasirinkimas. Senieji baltos spalvos atspalviai jau nebelaikomi baltais, tačiau lieka gausybė kitų atspalvių, pagal sudėtį skirstomų į šiltas ir šaltas kategorijas. Ypač populiari ryškiai balta spalva, tačiau ją nelengva naudoti, nes joje esantis mėlynas atspalvis skleidžia šaltį ir suteikia griežtumo. Balta spalva paaštrina vaizdą ir išryškina dizaino bei kokybės klaidas, nešvarumus ir apgadinimus. Dažnai geriau rinktis šiltus baltos spalvos tonus, kuriuose yra truputėlis raudonos, geltonos ir rudos spalvos atspalvių. Jie sukuria ramesnį toną, kuris sušvelnina kampus, geriau dera prie baldų, neerzina akies ir sukuria ramią atmosferą.

Skaityti toliau

Balta ir raudona

Jei visiškai baltas interjeras jums nepatinka, jis gali tapti puikiu nesudėtingos spalvų schemos pagrindu. Balta spalva suteikia gaivumo ir švaros pojūtį bei gali tapti visos erdvės spalvas vienijančia detale. Pasirinkę ją interjero spalvinės gamos pagrindu, išvengsite vienos spalvos dominavimo. Balta ir raudona - galingas spalvų derinys, garantuojantis poveikį bet kokiam interjerui. Raudona spalva suteikia džiaugsmo ir energijos, puikiai reaguoja į šviesą, gražiai atrodo ir dieną, ir vakare, nors sutemus ji tampa šiek tiek sodresnė. Atspalvio pasirinkimas priklauso nuo fono ir skonio. Tai stipri spalva, todėl ją naudoti reikia atsargiai.

Skaityti toliau

Balta ir žalia

Mums patinka žalia spalva, kuri mus supa gamtoje. Manoma, kad ji palankiai veikia savijautą. Pažvelgę į gamtą matome, kiek daug atspalvių turi žalia spalva. Ji sukuriama sumaišius mėlyną ir geltoną, taigi daugiau mėlynos turintys atspalviai bus šaltesni, o daugiau geltonos - šiltesni.

Kurį žalią atspalvį pasirinksite, priklausys nuo Jūsų skonio ir vietos, kurią dekoruosite. Žalia spalva dėl įvairių priežasčių smarkiai kinta, todėl tinkamai ją panaudoti yra pakankamai sudėtinga. Ryškūs ir tamsiai žali tonai ypač apgaulingi, nes gali atrodyti šalti, o tamsūs atspalviai gali užgožti kitas spalvas. Be to, šios spalvos pilna mus supančioje aplinkoje.

Skaityti toliau

Balta ir mėlyna

 Gryni mėlynieji atspalviai yra Berlyno mėlis, ultramarinas, lazurito mėlis ir šviesesnis indigo atspalvis. Mėlynos spalvos paletė prasideda sodriu mėlynai žaliu ir baigiasi tamsiai violetniu tonu. Ji yra pagrindinė spalvų paletės nuo turkio iki levandų sudėtinė dalis. Gryni tamsūs ir ryškūs mėlynos spalvos tonai gali atrodyti šalti, tačiau tradiciniai, pilkumo turintys atspalviai būna nuostabiai šilti. Tamsesni, prislopinto mėlio atspalviai puikiai tiks net  mažose erdvėse. 

Balta ir mėlyna yra klasikinis, labai dažnai naudojamas spalvų derinys. Jis gali tapti mėgstamu apdaru, kasdienės aplinkos elementu ar gausybės skirtingų dekoravimo stilių pagrindu.

Skaityti toliau

Balta ir tamsios spalvos

 Bet kuri labai tamsi spalva baltame interjere atrodo įspūdingai. Ypač didelį įspūdį sudaro dideli jos plotai: sienos, lubos ar grindys. Šis dramatiškas efektas dizainerių ir architektų dažnai naudojamas kuriant didelius šiuolaikinius interjerus ir yra skirtas erdvei suvaldyti. Tamsios lubos atrodys žemesnės, o tamsios grindys sumažins patalpą. Sodrių spalvų sienos sudarys panašų įspūdį, tamsiai dažyta siena atrodys arčiau, o visa patalpa mažesnė. Prieš naudodami tokias spalvas mažame kambaryje, gerai pagalvokite, nes tamsi erdvė gali sukelti klaustrofobiją.

Skaityti toliau

Projektų galerija

Kontaktai

8 682 21909

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Savanorių pr.51 

Mes Facebook'e